Zahradní centrum Morávkovo v Lednici zahájilo provoz 1. května 2011 slavnostním otevřením s živou cimbálovou muzikou.

V první provozní sezóně byl kladen důraz na zjišťování potřeb široké veřejnosti v oblasti zahradničení za neustálého zvyšování sortimentální nabídky rostlin a ostatního zboží přímo souvisejícího se zahradou a s prací na ní. V průběhu roku 2011 bylo pořádáno pro zákazníky množství slevových akcí na zboží.  V nastartovaném trendu pokračujeme i v sezóně 2012, která začala 1. března a přináší stále novinky ze zahradního světa. K pravidelným slevovým akcím přibývají také dny s doprovodnými programi, např. Den dětí v zahradním centru, Den matek, aj.

 

        Připravili jsme si pro Vás nejen nepřeberné množství druhů zahradnického zboží, ale také řadu míst pro Vaši inspiraci a odpočinek.

 To vše v příjemném prostředí plném barev a slunce, při procházce okrasnou zahradou rozprostírající se okolo romantického jezírka, či u kávy v pohodovém prostředí stylového bistra. Zde Vám nabídneme i „něco malého“ k zakousnutí, např. speciality na grilu, či v horkých dnech lahodnou zmrzlinu k osvěžení.

Téměř polovina plochy našeho zahradnického centra je věnována ukázkovým výsadbám dřevin a rostlin, udržovaným trávníkům, vodním prvkům, jezírkům a prvkům zahradní architektury.

Z naší široké nabídky zde naleznete např. sortiment hrnkových květin, listnatých i jehličnatých dřevin, vzrostlých stromů, květináčů, hnojiv, keramiky, trvalek, travin, vodních rostlin, potřeb pro zahrádkáře a zahradníky. V sezóně Vás překvapíme širokou škálou letniček, balkonovek, ovocných dřevin a mnoha dalších výpěstků.

Pro Vaše nejmenší je připraven dětský koutek pod širým nebem a oplocený výběh s kozičkami.

 

        Tým zahradního centra si klade za cíl vyhovět zákazníkům ne jenom po stránce nabízeného bohatého sortimentu květin a dřevin, ale také formou poradenské činnosti a individuálního přístupu ke každému jednotlivci.

 

        Zahradní centrum Morávkovo se účastní společenských akcí přímo souvisejících se zahradnickým oborem. Podílí se na sponzorování  každoročního reprezentativního plesu pořádaného Zahradnickou fakultou v Lednici.  Stalo se tradičním partnerem každoročně pořádané konference o historických zahradách ve správě Národního památkového ústavu, které pořádá Centrum obnovy památek architektury 20. století.

Poskytované služby

Kontaktní osoba: Petr Škorpa 

                           tel.: 608 574 371

ZAHRADA - PROJEKCE - REALIZACE - ÚDRŽBA

Zahradní umění je stavěno na srovnatelnou úroveň s jinými uměleckými odvětvími. V průběhu svého vývoje se názory na úpravu zahrad měnily. Zahradní architektura zažívala období výrazného vzestupu, jako tomu bylo například v období mezi světovými válkami. I nyní pozorujeme stále se zvyšující zájem o zahradní architekturu. Stále více lidí svěřuje úpravu své zahrady specialistům. Zahradní architektura zažívá v současné době opravdovou renesanci. Nebuďte také Vy lhostejní ke svému okolí. Svěřte úpravu své zahrady odborníkům. Vysněná podoba Vaší zahrady se zanedlouo stane skutečností.

Jsme schopni na základě Vašich představ navrhnout zahradu včetně projektu, následně ji zrealizovat a vytvořit plán péče pro její další rozvoj. 

 

Provádíme:

 • prodej okrasných rostlin a příslušenství pro zahradu
 • projekty rodinných zahrad a veřejné zeleně
 • vizualizace
 • terénní úpravy
 • pokládka dlažeb - chodníková, okrasná, pojezdová, trávníkové cestičky
 • závlahy - plně automatizované systémy, studny, čerpadla, rozvody
 • dodání a pokládka travních koberců
 • zahradní stavby - pergoly, opěrné stěny, altány, loubí, přístřešky, mosty, lávky, zahradní domky
 • oplocení - betonové, dřevěné, drátěné, kované, cihlové, gabiony
 • opěrné stěny, zdi, suché zídky, skalky
 • zahradní jezírka a biotopy - okrasná, koupací včetně technologie a údržby
 • dětská hřiště