Speciální nabídka na sadbu jahod!!!

08.09.2017 08:53

Při koupi 10ks sazenic jahod získáváte nárok na 50% slevu na organické hnojivo Vita Natura pro jahody a drobné ovoce 2kg nebo 5kg balení. 

  • odrůda BOUNTY (pozdní) - Jedná se o starší původem kanadskou odrůdu vzniklou křížením odrůd Senga Sengana a Jerseybelle.Plody jsou středně velké, kuželovitého tvaru. Chuť je velmi sladká, aromatická. Plody jsou k univerzálnímu použití. Rostlina je vyššího vzrůstu, středně hustá. Dobře odnožuje silné sazenice.  Po chuťové stránce jedna z nejlepších odrůd, její nevýhodou je zdrobňování plodů u starších porostů.
 
  • odrůda DITA (středně raná) - Tato odrůda má kulatý tvar plodů. je velmi úrodná s velkým počtem plodů, které mají sladkou chuť. Keře jsou středního vzrůstu a odnožuje středně. Po zdravotní stránce je bezproblémová. Jedná o velmi úrodnou, chutnou jahodu, která se hodí i do vyšších poloh. V průběhu sklizně zdrobňuje plody, které jsou ale neskutečně sladké.
 
  • odrůda KARMEN (středně raná) - Vyniká velkými tmavě karmínově červenými plody. Dužnina je krvavě červená a ve srovnání s ostatními velkoplodými odrůdami výrazně aromatická a chutná. Dává bohatou úrodu avšak dutina uvnitř plodu zkresluje hmotnostní výnosy. Ze stejného důvodu se hodí především na přímou spotřebu, jelikož plody jsou náchylné na otlačení.Rostlina je velmi vzrůstná s typickým tvarem listů (poměrně velké zoubkování), hodně odnožuje a sazenice jsou slabšího vzrůstu.Ideální odrůda pro zahrádkáře a  jedna z nejchutnějších jahod, vhodná i do vyšších poloh.Doporučujeme ošetřit proti padlí.
 
  • odrůda KORONA (poloraná) - Plody jsou tmavě červené a středně veliké. Tvar plodu kuželovitý. Po chuťové stránce jedna z nejlepších jahod. Plody jsou vhodné na mražení. Keře středního vzrůstu, hodně odnožuje. Sazenice jsou menšího vzrůstu a dosti křehké.Tato odrůda je velmi odolná mrazu, tudíž se hodí i do horských podmínek. Dosti trpí skvrnitostí listů, doporučujeme po sklizni posekat olistění a ošetřit proti skvrnitostem. Chuťově jedna z nejlepších jahod.
 
  • odrůda PANDORA (pozdní) -  Plody jsou středně velké a kulaté. Chuť je sladce nakyslá a osvěžující. Ideální na knedlíky.  Rostlina je nižšího vzrůstu, porost je však dosti hustý. Odnožovací schopnost je velmi silná, proto doporučujeme sázet ve větším sponu.Jedná se o velmi pozdní jednouplodící odrůdu, ideální pro prodloužení doby sklizně až do červěnce, vyjímečná chuť.
 
  • odrůda POLKA (raná) -  Polka je velmi úrodná, plody jsou velké a pevné, tupě kuželovitého tvaru. Chuť je středně sladká.Polka vytváří hustší porost, netrpí chorobami a hodně odnožuje. Z raných odrůd se jedná v našich podmínkách o nejplodnější odrůdu, která má kvalitní plody a dobrý zdravotní stav. Velmi dobrá a spolehlivá odrůda, doporučujeme velkopěstitelům i zahrádkářům.
 
  • odrůda PRIMA (raná) - Plody jsou světle červené a lesklé. Tvar plodu kulatý a velikost plodů střední. Dužnina bělavě růžová, bez dutiny. Chuť je sladce navinulá. Plody jsou měkčí. Keř je řidší, což má kladný vliv na rychlejší dozrávání plodů.V našich podmínkách Prima opakovaně dozrává jako první, tudíž doporučujeme pro maximální prodloužení sezóny. Jahoda je náchylná na antraknózu (lze chránit např. přípravkem Ortiva). 
 
  • odrůda EVIE 2 (stáleplodící) - V porovnání s ostatními stáleplodícími má největší plody. Má řidší porost a je zdravotně bezproblémová.V současbnosti nejlepší odrůda mezi stáleplodícími.
 
  • odrůda LIDKA (stáleplodící) -Tato odrůda má kuželovitý tvar plodů. Plody jsou středně veliké a tmavě červené. První úroda v době zrání jednouplodících je průměrná, zato druhá letní úroda při dostatku vláhy a živin je nadprůměrná pro remontantní odrůdy. Keře středního vzrůstu a málo odnožuje. Po zdravotní stránce bezproblémová.Tato odrůda byla vyšlechtěna v našich drsnějších podmínkách, proto se jako jedna z mála remontantních odrůd hodí i do vyšších poloh.