Sortiment ovocných dřevin

07.10.2016 11:12

Dovolujeme si Vám představit nabídku ovocných stromů.

 • Broskvoň -  Broskvoně jsou královským ovocem zahrady. Patří mezi teplomilné ovocné stromy. Přesto však sklizeň broskví nemusí být výsadou pouze pěstitelů z nejteplejších oblastí. Velmi záleží na volbě vhodného stanoviště, typu pěstování a v neposlední řadě i na výběru odolné odrůdy.
 
             Nabízíme:   Rané odrůdy - Favorita Morettini, Harbinger, Dixired, Early Red, Mariska
 
                            Středně rané od.- Sunhaven, Platerica , Champion, Plumcot Melitoposlki
 
                            Pozdní odrůdy- Inka
 
 • Nektarinka -  Sladké a lahodné nektarinky jsou blízké příbuzné broskví a stejně jako ony, i nektarinky jsou původem z Číny. Šťavnaté nektarinky mají jen 44 kalorií na 100 g ovoce a neobsahují žádné nasycené tuky. Jsou ovšem plné antioxidantů, rostlinných nutrientů, minerálů a vitamínů. Čerstvé nektarinky mají malé množství vitamínu C.
 
          Nabízíme:   Rané odrůdy - Harco                         
 
                            Pozdní odrůdy-  Venus
 
 • Jabloň  - Chybí na Vaší zahradě jabloň? To by neměla! Ovoce, které má rád snad každý. V naší nabídce najdete letní, podzimní i zimní odrůdy, ale také odrůdy, které znali již Vaši předci. Proč si kupovat dovážená jablka, když si můžete vypěstovat chutná, a šťavnatá svoje vlastní. Stačí už jen malá zahrádka a trošku trpělivosti.
       
           Nabízíme: Letní odrůdy - Julie, Early Genéve a Průsvitné letní 
 
                        Podzimní od.- James Grieve a Šampion
 
                        Zimní odrůdy- Melodie, Rosana, Rubinola, Rubín, Denár, Bohemia, Golden Delicious
                                              Jonagold, Anagold, Gloster, Gold Star, Topaz, Rajka, Ariva a Gold Bohemia
 
                        Sloupové jabloně - Goldcats, Sonet, Redspring, Starcats, Suncats
 
 • Hrušeň - Klasika českých zahrad. Dříve se věřilo, že na hrušeň může člověk převést svoji nemoc. V současnosti není oficiálně považovaná za léčivou rostlinu, ale vařené hrušky jsou vhodným pokrmem při srdečních a oběhových chorobách, vysokém tlaku, nemocích močového měchýře a pro posílení žaludku.
 
        NabízímeLetní odrůdy - General Leclerk a Clappova
 
                        Podzimní od.- Decora, Konference, Hardyho máslovka a Boscova Lahvice 
 
                        Zimní odrůdy- Erica, Dicolor, Nojabrskaja a Bohemica
 
                        Asijská hrušeň - Nijisseiki, Kumoi, Naschi Early
 
 • SlivoněSlivoně patří mezi oblíbené ovocné stromky v našich zahradách od nepaměti. Jejich lahodné plody se navíc často používají k výrobě oblíbené   pálenky. Do tohoto širokého rodu však patří mnoho dalších stromů jako například slívy, mirabelky, pološvestky, renklódy nebo myrobalány.
 
            Nabízíme: Rané odrůdy - Čačanská Lepotica, Opál
 
                        Středně rané odrůdy -  Stanley, Tipala, Jubileum
 
                        Pozdní od. - President, Valjevka,  Gabrovská, Top Hit, Presenta,  Amers
 
                   
 • MeruňkaMeruňka má poměrně vysoké požadavky na teplo a dostatek světla.Jarní mrazy dají meruňkám často zabrat a úrody se dočká jen málokterý zahrádkář. Riziko ale může snížit výběr vhodné odrůdy. V sortimentu se totiž nyní objevují dobře rostoucí meruňky odolnější proti mrazu i chorobám.
 
          Nabízíme: Rané odrůdy -   Ceglédi Oriás
 
                         Středně rané odrůdy -  Mamut
 
                         Pozdní odrůdy - Hargrand, Bergeron
 
                                         
 • TřešněLiší se liší barvou i chutí. Jedno však mají třešně společné, jsou plné antioxidantů. Obsahují vitamín C, jenž posiluje imunitu a také draslík podporující vylučování vody z těla. Třešně jsou i zdrojem jódu a vápníku. Pomáhají regulovat trávení, odstraňují nahromaděné toxiny a čistí ledviny.
  
           Nabízíme: Rané odrůdy -  Burlat, Karešova, Sylva(sloupovitá)
 
                         Středně rané odrůdy - Hedelfingerská, Těchlovan
 
                          Pozdní odrůdy - Kordia, Van, Napoleonova
 
                          Samosprašné - Halka
 
 • Višně - Višně obsahují jen málo vitaminů. Nejvýraznější je podíl vitamínů B a C, ale i ten je jen průměrný. Jsou spíše zdrojem minerálních a stopových látek, které si tělo nedokáže vytvořit samo.
 
            Nabízíme:   Středně rané odrůdy - Erdi Botermo, Favorit, Fanal
 
                              Pozdní odrůdy - Morellenfeuer, Ujfehertoi Furtos
                           
 • RenklodySlivoň renklóda, též slivoň italská či renklóda.Odrůdy a variety s kulatými plody bývají nazývány ryngle, ovoidní a protáhlé pak blumy.
                    
            Nabízíme: 
Středně rané odrůdy - Malvazinka, Nancyskán mirabelka

                             Pozdní odrůdy - 
  Althanova                         

 

 • Ořešák - Plánujete vysadit ořešák? Jedná se o strom, který dorůstá impozantních rozměrů – jak na výšku, tak i na šířku může v dospělosti měřit až přes dvacet metrů. Na malou zahradu nepatří.Ořešáku nesvědčí suché půdy, proto jej vysaďte do vlhké a prodyšné zeminy, na slunné místo.
 
           
 Nabízíme:  Polopapírák - Mars, Saturn, Seifersdorfský a 
Jupiter
                             
 
 • Mandloň Mandle patří mezi nejzdravější pochoutky, mandloně jsou pohledné stromy. V teplejších oblastech je lze úspěšně pěstovat i u nás.Mandle můžeme konzumovat přímo, lze je pražit, připravovat z nich různé cukrovinky, lisováním získáme jemný olej využívaný v lékařství a v kosmetickém průmyslu.
            Nabízíme: T. Rekord, T. Botermo
 
 
 • Kdouloň Kdoule se výborně hodí k výrobě marmelád nebo kompotů. Za syrova ale chutnají trpce a mohou způsobit i žaludeční potíže, proto je raději konzumujte po tepelné úpravě.Je keř nebo menší strom, který dorůstá výšky až 3 nebo 6 metrů.Z kdouloní se sklízejí žluté plody podobné jablkům nebo hruškám. 
            
            Nabízíme:  Champion
       
 • Dřín: Statné dříny kvetou časně zjara krásnými žlutými květy. Podlouhlé lesklé plody, jasně červené či rudé, jsou zdravé a jedlé. Dřín proto přináší potěšení i užitek lidem, včelám i ptákům.V ČR je zákonem chráněnou dřevinou. Pěstuje se i na zahradách, především ve vyšlechtěných kultivarech.Dřín je nenáročná ovocná dřevina, která má velmi dlouhou životnost. Velmi vhodný je na výsadbu volně rostoucích i tvarovaných živých plotů.
 
 
            Nabízíme : Lutea (žlutý)  a Macrocarpa (červený)
 
 
 • Líska :  Lískové oříšky mají nejen vynikající chuť, ale obsahují řadu zdraví prospěšných látek a posilují nervy. Lískové keře jsou pohledné a poměrně nenáročné a na zahradě můžete pěstovat mnoho rozmanitých odrůd.Konzumace oříšků působí jako balzám při psychickém i fyzickém vyčerpání, dále pomáhají v prevenci a léčbě osteoporózy, zlepšují paměť, posilují srdce a oběhový systém. Strouhané lískové oříšky velmi prospívají diabetikům.                 

         

           Nabízíme:  Halská obrovská  a Lombardská bílá

 

 • Rybíz (strom): Od poloviny června až do srpna sbíráme plody a můžeme si z nich vyrobit kompot, marmeládu, džem, sirup a víno. Z naší široké škály ovoce obsahují rybízové bobule nejvíce kyselin a kromě toho jsou zdrojem důležité vlákniny a vitaminu  C. V lidovém léčitelství se využívají listy červeného rybízu na léčení střevních chorob, látky obsažené v čaji působí močopudně a podporují správné trávení.
 
         Nabízíme: Červený - Rolan, Rubigo, Losan

                         Černý -  Welinkton, Triton

                          Bílý - Blanka

 • Angrešt (strom): Plod angreštu obsahuje mnoho cenných kyselin, hlavně citronovou, jablečnou, vinnou a šťavelovou. Cukru obsahuje méně než 10%, především fruktózu. Obsahuje stejně vitamínu C jako citrony, vitamín E, dále menší množství vitamínu B. Z minerálních látek je bohatý na draslík, fosfor, karoten, vápník. Dále křemík, který pomáhá udržovat zdravé stěny buněk a pevné vazivové tkáně a tak předchází cévním nemocem. Slupka je navíc bohatá na nenasycené mastné kyseliny a to také srdci prospívá.
 
          Nabízíme: Červený - Karát, Rolonda

                          Bílý - Rixanta

 • Josta (strom): Kříženec černého rybízu a srstky angreštu. Zvláštní chuť bobulí připomíná rybíz i angrešt, někdy i jiné druhy ovoce (např. kiwi nebo borůvky apod.). Stejně jako černý rybíz a angrešt mají plody vysoký obsah vitamínu C a hodí se ke kuchyňskému zpracování do koláčů, ovocných dortů, zavařenin, marmelád, kompotů apod.
 
 • Mišpule:Mišpule odedávna obohacovaly jídelníček našich předků, kteří je konzumovali syrové nebo z nich připravovali chutné marmelády. Také je sušili na křížaly. Mišpulím se též připisovaly léčivé účinky, staví například průjem.Plody mišpulí mají jednu zvláštnost. Chutné a jedlé jsou až po přemrznutí. Chutí pak připomínají  pikantní marmeládu, jsou měkké a voňavé. Mišpule proto sklízejte až když přejdou mrazem. Můžete se procházet zahradou v prosinci a ochutnat ovoce přímo ze stromu.
 
            Nabízíme:Německá