Drobné ovoce - exotika i česká klasika

20.08.2016 09:31

Drobné ovoce obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Vzhledem k tomu, že plody jednotlivých druhů dozrávají postupně, máte postaráno o celosezonní přísun vitaminů. Tyto druhy nevyžadují až na výjimky zvláštní péči a dobře rostou. 

U nás si vyberete z celé řady různých druhů. Jako ostružiny, rybíz, borůvky, maliny (máme i zajímavé kultivary jako žluté a fialové),kaštan jedlí a mnoho dalších.

  • Josta  - (Ribes nidigrolaria) je povedený mezidruhový kříženec, nesoucí znaky obou „rodičů“. Po rybízu podědila beztrnné větve a tmavou barvu plodů, po angreštu větší bobule a lepší schopnost zakořeňovat.Plody nemají typickou vůni černého rybízu a jsou někdy o málo světlejší.Josta se dá pěstovat jako keř či stromek.O jostě se říká, že je nenáročná a roste vlastně všude, i ve vyšších polohách. Velkou předností tohoto křížence je bezproblémový zdravotní stav. Netrpí běžnými chorobami, jako je například padlí, rostliny nenapadají ani škůdci. 

  • Rakytník řešetlákový  - (Hippophae rhamnoides) vysazený ve vaší zahradě je dobrým krokem ke zdraví. Je o něm známo, že je velmi přizpůsobivý a snese téměř každé podmínky.Rakytník je keř dvoudomý, což znamená, že blízko sebe musí být vysazeny samčí i samičí keře.Rakytník plodí obvykle od čtvrtého roku věku a první roky po výsadbě se zdá, že nepotřebuje žádný řez.Z rakytníku můžete kromě plodů zužitkovat i výhony a listy. Obsahují stejné látky jako plody, ale v menším množství. Listy lze sušit a použít na čaj, stejně tak jako výhonky (z čerstvých se dělají výluhy).

  • Fíkovníky - (Ficus carica) se dají ve středoevropských podmínkách úspěšně pěstovat a není tak složité zařídit, aby přinášely chutné plody.Fíkovníku vyberte v zahradě slunné místo s humózní, neutrální až zásaditou, dobře propustnou půdou.Stanoviště by mělo být od severu chráněno proti zimním studeným větrům.  

     

  • Kaki - (Diospyros kaki) Až z Japonska přichází kaki, ovoce, připomínající křížence mezi rajčetem a mandarinkou. Oficiální název tohoto stromu zní Tomel japonský. Je velmi přizpůsobivý a dokáže přežít i v našich zeměpisných podmínkách. I tak je ale ideální jej na zimu nechat doma nebo alespoň ve skleníku.Kaki se jí především čerstvé, ale dá se využít i jako součást teplé i studené kuchyně. Můžete je použít jako doplněk k drůbežímu masu nebo základ salátu či marmelády. Kaki velmi prospívá lidskému zdraví. Je bohaté na vitaminy (především A a C), minerály jako fosfor, železo, vápník, hořčík, a na vlákninu.

  • Kustovnice čínská - (Lycium chinense) se pěstuje hlavně kvůli plodům, které jsou velmi zdravé a výživné. V období zimy, kdy řádí chřipky a nachlazení, vám její plody pomohou posílit obranyschopnost organizmu a imunitu.Kustovnice, známější jako goji, pochází z Asie, převážně z oblasti Japonska a Číny. Tento ovocný keř patří mezi lilkovité rostliny a může dosahovat výšky až tři metry. Plody s chutí připomínající směs brusinky, šípku a třešně lze prvně očekávat už po dvou letech od vysazení. Mají oranžovočervenou barvu a jsou dlouhé přibližně jeden až dva centimetry. Lze je konzumovat čerstvé i sušené. Můžete je bez další úpravy jíst, ale dá se z nich například i uvařit čaj (louhují se asi dvacet minut).Jak vám goji může být prospěšné? Působí příznivě na celý lidský organismus – harmonizuje činnost jater a ledvin, posiluje obranyschopnost a imunitu, zlepšuje krvetvorbu, snižuje krevní tlak a cholesterol, bojuje proti alergiím a astmatu, posiluje zrak a kůži.

 

Fotogalerie: Drobné ovoce exotika i česká klasika