Japonský javor

28. 6. 2021

Japonský javor je pro své neobvyklé zabarvení i zajímavý tvar listů krásným doplňkem každé zahrady. Protože existuje na tři sta kultivarů tohoto stromu, které variují od bonsají, přes keře až po stromy. Při dodržení správných podmínek pěstování dokáže být japonský javor odolný.

Japonské javory jsou odolné stromy, když mají zachované vhodné podmínky. Jinak mohou zcela uhynout. Pro správné prospívání potřebuje, aby byly dodržené všechny tyto body:

Chraňte jej před zimou -  Japonský javor je teplomilná rostlina, proto je ideální jej v tuzemsku vysazovat v nadmořské výšce do 400 metrů. Ve vyšších polohách musíte strom zakrýt, abyste jej uchránili před nánosy sněhu a silným mrazem. Zakrytí je vhodné nechat až do jara, kdy se javor potřebuje aklimatizovat na silnější sluneční paprsky. 

Nevystavujte jej přímému slunci  - Dospělé stromy japonského javoru zvládnou i plný sluneční svit, pokud na něj svítí v ranních nebo pozdně odpoledních hodinách. Ideální je ale polostín a pár hodin ranního slunečního svitu, který hlavně v létě strom tolik nezatíží. Mladé stromy sázejte spíše do stínu.

Japonský javor chraňte před silným větrem - Protože má větve poměrně křehké, dokáží se v silném větru rychle vysušit. Strom byste proto měli vysadit nejlépe v závětří nebo aspoň tak, aby jej pravidelně nebičovaly silné přívaly větru.

Vlastnosti půdy - ​​​​​​​Japonské javory potřebují dobře odvodněnou, ale stále vlhkou půdu. Nesnesou vysoce zásaditou půdu, nejlepší jsou pro ně kyselé půdy. Nesnesou ani jílovitou půdu a tu s vysokým obsahem soli. V tomto případě je lepší pěstovat javor ve velkém květináči.

FIRMA

Fakturační údaje:

Petra Orlická

Mikulovská 730

Lednice 691 44

IČO: 21264783

ZAHRADNÍ CENTRUM

Petra Orlická

nákup, prodej rostlinného materiálu a doplňků pro zahradu

návrhy privátní zeleně

774 894 871

608 500 333
zc-onyx@seznam.cz

 

 Petra Škorpová - nákup, prodej rostlinného materiálu a doplňků pro zahradu

mob.: 608 500 333

e-mail: zc-onyx@seznam.czVíce zde: https://www.zahradni-centrum-lednice.cz/kontakt/
Zahradní a stavební práce

Petr Škorpa

rozpočty a cenové nabídky

608 574 371
skorpa.skorpa@seznam.cz

 

Odkazy
Ochrana osobních údajů

 Naleznete nás na adrese: Mikulovská 730, Lednice 

Na kruhovém objezdu směr Mikulov. Další křižovatka do leva (směr Mikulov) a před benzínkou OMV po levé straně.

 https://www.facebook.com/moravkovo